Smrť je len dátum v kalendári

Autor: Juraj Michalič | 19.10.2016 o 10:51 | (upravené 19.10.2016 o 11:02) Karma článku: 3,55 | Prečítané:  554x

Smrť je prítulná kategória, prítulná najmä pre najsledovanejšie televízne kanály a najčítanejšie noviny. Vieme o tom všetci svoje. Stačí sa virtuálne posadiť do kresla vedúceho vydania. 

A už to ide: „Dnes dáme 4 kusy smrti, 2 kusy utrpenia po smrti, 1 kus havárie ako smrteľného korenia, jednu samovraždu, tá poteší vždy, požiar s jedným-dvomi zhorenými cigánčatami, nejaký ten  samovražedný útok s rozmetanými telami desiatok ľudí...

Áno, umierať  treba, treba umierať pod reflektormi médií, najlepšie je umrieť tak, aby naša smrť  bola patrične sledovaná, aby sa patrične predala, aby sme si patrične predávkovaní smrťou nevšimli, že najsledovanejšie TV kanály a najčítanejšie noviny sú najväčší vrahovia dneška, vraždia dokonale a presne. Vraždia náš súcit, vraždia všetko, čo by mohlo byť našim súcitom, vraždia a vraždia a vraždia.

            My čo cítime smrť ako tragickú kategóriu našich životov, ako taký normálny smútok za našimi blízkymi mŕtvymi, my vieme, že tieto udalosti sa s nami nemaznajú, že nás postihnú nečakane a krátko, krátko a intenzívne. Smrť patrí k životu, tak ako patrí smrť k smrti. Keď nám niekto umrie, to akoby od nás odišlo niečo z nás, akoby umrela časť nás, akoby umrelo niečo z nás, akoby už ani smútok nepomohol, lebo je nesmierne prázdno.

            A toto všetko nevie žiaden z tých potrimiskárov, ktorý chápu smrť ako jeden z nástrojov na zvýšenie sledovanosti, sledovanosť je predsa modla, je to  kus víťazstva, ktorý sa ukáže v nesmierne a úžasne zdvihnutých peoplemetroch. Smrť je  kurevsky dominantná, ľudia umierajte a dajte nás o tom vedieť. Keď to budeme poznať, keď umriete s naším vydaním, neumriete nadarmo, umriete v našich denných prehľadoch udalostí, umriete len dnes, neumriete navždy.

            Už sa to asi ani nedá pomenovať, nemožno nejako presne nazvať smrť, ktorá vojde do akéhokoľvek blogu, sú na ňu krátke všetky písačky a všetky konce, ktoré prináša. Budeme sa jej dotýkať, bude nás bolieť a bude sa nás dotýkať, aj keď si z nej užijeme len málo, aj tak, že vykradneme vlastné slová o smrti:

Smrť je len dátum v kalendári

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

KOMENTÁRE

Oslavujeme rozdeleného Československa. Sme rozdelení aj vnútorne?

Česi aj Slováci majú svoje konflikty.


Už ste čítali?